نان برنجی سوغات کرمانشاه

کرمانشاه و سوغات های آن برگرفته از فرهنگ اصیل این استان است، نان برنجی یکی از سوغات های اصلی شهرکرمانشاه است که مسافرانی که به شهر کرمانشاه سفرمیکنند از کنار آن به ساده نمیگذرند.

تاریخچه نان برنجی

نان برنجی کرمانشاه سوغاتی از این شهربا پیشینه ای بیش از یک قرن است. قدمت و پیشینه نان برنجی در کرمانشاه به ۱۵۰ سال پیش و زمان حکومت قاجار برمیگردد و از ۱۵۰ سال پیش به بعد یکی از سوغات معروف کرمانشاه است . شهر کرمانشاه به سبب اینکه در مسیر راه کربلا و جاده ابریشم قرار داشته از دیرباز محل رفت و آمد مسافران و زائران فراوانی به این شهربوده است و همچنین در گذشته شالیزارهای فراوانی در کرمانشاه وجود داشته است . به همین دلیل مردم کرمانشاه  به فکر پخت ماده‌ای بوده‌اند که هم ماندگاری بالایی داشته باشد و هم ارزش غذایی بالایی داشته باشد به همین منظور مردم کرمانشاه سعی در درست کردن شیرینی شده اند که از برنج درست شده باشد . این شیرین خوشمزه درابتدا تحت عنوان کلوچه برنجی و در ابعادی بزرگ تر از نان برنجی های امروزی پخته می شده است.

پیشکسوتان این حرفه

از پیشکسوتان نان برنجی پزی کرمانشاه می توان به افرادی چون مرحوم “حاج امیر علی جعفری” معروف به “کلوچه پز” و مرحوم “حاج رضا شکر ریز” و “حاج عبدالله زاده” و “حاج مسعود مطهری” نام برد که به واقع همین افراد بزرگ  بودند که زمینه تولید را برای افراد دیگر فراهم کرده اند.

از اصول به کار رفته درپخت نان برنجی این بود که افراد با وضو طهارت  به خمیر نان برنجی دست بزنند.

.

نان برنجی در گذشته به صورت فصلی پخت می شد به همین دلیل به عنوان شغل دوم مردمان این شهر به شمار میرفت، بعدها این شیرینی در ایام نوروز هم پخت می شده و رفته رفته این شیرینی به یکی از متفاوت ترین شیرینی های سنتی کشور معروف شد.

 درگذشته پخت نان برنجی موروثی بوده است و از پدر به پسرانتقال داده میشد. اما در حال حاضر این حرفه به عنوان شغلی دائمی و با تخصص خاص خود میباشد.

کارگران شاغل در کارگاه های نان برنجی پزی با توجه به اینکه در مقابل تنور و در معرض حرارت مستقیم قرار دارند و برای به عمل آمدن خمیر برنجی، چیزی در حدود ۱۲ ساعت کاری وقت نیاز است .

 اگر در ایام نوروزبه کرمانشاه سفر کردید، یادتان نرود حتما از این شیرینی های خوش مزه و متفاوت کرمانشاهی بخرید و مزه آن ها را امتحان کنید و ببینید که چگونه مزه شان تا همیشه زیر زبانتان می ماند و اگر هم کرمانشاهی هستید حتما با نان برنجی از مهمانانتان پذیرایی کنید.

دستور پخت نان برنجی

از مواد تشکیل دهنده نان برنجی میتوان : آردبرنج، روغن کرمانشاهی، زعفران، تخم مرغ، شکر و… را نام برد

  فر را روی حرارت ۱۵۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. روغن جامد و پودر شکر را با همزن هم بزنید تا نرم و لطیف شود. سپس زرده های تخم مرغ را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تاحالتی  کشداربه خود بگیرد. آرد برنج را با پودر هل و نمک مخلوط کنید و چند بار الک کنیدتا صاف و یکدست شود. گلاب را کم کم به مواد اضافه کنید تا یک خمیر نرمی بدست آیدو آن را در کیسه فریزر در یخچال به مدت یک روز قراردهیدبعد از یک روز  کهخمیر را از یخچال درآوردید با دست گلوله کنید و در سینی مخصوص بچینید. در طبقه وسط فر به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قراردهید تا زمانی که کف شیرینی ها، کمی تغییر رنگ داد از فر درآورید و صبر کنید تا کاملا سرد شود.شیرینی را درظرف دلخواه بچنید و میل کنید.

درباره تیم آموزشی,فرهنگی و موفقیت تیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *