شاید شنیده باشید که گفته شده بیندیشید و ثروتمند شوید ( ثروتمند شدن با پول دار شدن متفاوت است ) در مباحث بعدی کاملا در این خصوص برای شما همراهان بی نظیر ومهربان توضیح خواهم داد .

چطور می شود که من با اندیشیدن ثروتمند شوم ؟

چطور می شود که من با اندیشیدن به آرامش ، خوشبختی و موفقیت برسم ؟

برای اندیشیدن نیاز به ذهن توانا داریم و برای ذهن توانا باید دست بکار شد و آستین ها را بالا زد و شروع به انجام تمرینات مناسب کرد .

همان طور که اطلاع دارید ورزش و تمرین های فیزیکی و جسمی باعث حفظ و نگهداری سلامتی و پایداری بدن می شود و افزایش قوای جسمانی شما روتضمین می کند .

تمرینات ذهنی هم موجبات تقویت مغز و حفظ شادابی را فراهم می کند .

این تمرینات بسیار ساده و راحت می باشد ومی توانید به سادگی هر چه تمام تر صورت گیرد و با تجربیات جدید وکوچکی در کارهای روزانه ما قرار گیرد .

نکته : به یاد داشته باشیم دنیا پر است از ریزهای درشت ، کارها و عملکردهای کوچکی که بازخوردهای بزرگ و شگرفی در زندگی ما دارد .

یک سئوال : یک قطره آب سخت و محکم است یا سنگ ؟

لطفا ۳ دقیقه همین الان زمان بگذارید و فکر کنید و بعد از اتمام تایم مورد نظر مطلب زیر را مطالعه کنید . سپاس بیکران از شما همراه مهربان

خب مشخصه که ساختمان و ساختار قطره آب نرم و لطیفه و سنگ سخت و محکم ولی امروز قراره با هم به موضوعی شگفت انگیز برسیم پس با دقت و تمام وجود می رویم سراغ این مبحث ارزشمند .

شاید اهل طبیعت و کوه باشید و اگر کوه رفته باشید در بعضی از قسمت های کوه قطره ای در حال چکیدن و فرو آمدن بر سر سنگ است و جالبه که سنگی که قطره نرم و لطیف بر سرش فرومیاید گود شده ، سنگ از ابتدا صاف بوده و به مرور با چکیدن قطره بر سر سنگ ، سنگ گود می شود انگار که با وسیله ایی سنگین ومحکم به آن ضربه زدی و آنرا گود کردی .

راز این چیست که قطره نرم ، سنگ سخت را گود می کند ؟

عزیزان و مهربانان مسیر زیبای موفقیت راز این عملکرد : تداوم و مداومت است این یک درس بسیار مهم و ارزشمند از طبیعت است اگر در هر کاری مداومت داشته باشید حتی اگر هم نرم باشی به سختی ها غلبه خواهی کرد و پیروز و سربلند خواهی شد .

یک تمرین :

با نگرش ( دیدگاه ) تازه ایی که بدست آوردید دوباره اطراف خود را نگاه کنید و یک مثال دیگه در این خصوص بزنید و در بخش نظرات عنوان کنید تا ضمیر ناخودآگاه شما لمس کند که در طبیعت به فور به قانون مداومت اشاره شده .

خب به این نتیجه می رسیم که با تمرینات ذهنی هر چند ساده اگر مداومت روزانه داشته باشیم و انجامش دهیم دستاوردهای خارق العاده ایی رو بدست می آوریم .

در این خصوص ( ذهن ) توضیحات و تمارین زیادی وجود دارد و ما امروز فقط یک تمرین ساده رو به شما هدیه می دهیم و لطفا جهت کسب نتایج عالی تا ۲۱ روز انجامش دهید .

یکی از این تمرین ها : این است که دایره امن خود را همیشه تغییر دهیم .

مراقب کارهای روزانه خود باشیم که عادت نشود و همیشه در کارهای روزانه خود خلاقیت تغییر داشته و آنرا ایجاد کنیم و کارهای را به روش های گوناگون انجام دهیم تا رشته های عصبی مختلفی در ذهنمان فعال گردد .

مطالعات مربوط به تصویربرداری عملکردی مغز نشان می دهد انجام کارهای جدید بخش های بزرگی از مغز را به کار می اندازد و در نتیجه ، میزان فعالیت مغزی در چندین ناحیه مختلف مغز افزایش می یابد . اما زمانی که کاری تبدیل به روتین شده و به شکل خودکار ( به جزء فعالیت سطح ۴چهار یادگیری  که بعدا در مورد آن صحبت خواهیم کرد .) انجام می شود ، این فعالیت مغزی کاهش می یابد .

تمرین ذهنی : ( چند تا از هزاران ۱۰۰۰ تمرین ذهن )

ساده ترین  در عین حال کاربردی ترین تمرین ها رو برای شما در نظر گرفتیم پس با تمام وجود و چشم اندازی که دارید انجامش دهید و نسب به آن بی تفاوت نباشید .

۱ ترتیب زمانی لباس پوشیدن و صبحانه خوردن را عوض کنید :

یعنی اگر شما ابتدا جوراب به پا می کنید بعد پیراهن بر تن ، بیایید ابتدا پیراهن و بعد جوراب را بپوشید یا اگر ابتدا نان را بر می دارید بعد پنیر ، بیایید ابتدا پنیر را بردارید و بعد نان را و نوش جان کنید .

با ایجاد این اتفاقات مغز فعالیت های جدیدی را در رشته های عصبی شروع می کند که راندمان و کارایی مغز را بالا می برد .

 در بالا تمرین های ساده ایی از فعالیت های روزمره شماست و می توانید با توجه به فعالیت های خاص خود و چاشنی خلاقیت تمرین را با موارد دیگه ایی جایگزین کنید .

۲ مسواک زدن :

ابتدا یک۱ دقیقه با دست راست بعد در دقیقه دوم۲ با دست چپ و هنگامی که با دست راست مسواک می زنید با دست چپ تا ۵ بشمارید طوری که با شماره یک۱ انگشت کوچک و با هر عدد بعدی انگشت بعد تا عدد پنج۵ که به انگشت شصت ختم

می شود . بعد در دقیقه سوم۳ دست را تعوض می کنیم و موسالک زدن خود را تا ۵ دقیقه ادامه می دهیم این نیز یک نکته بهداشتی ست که جهت اثر بخشی نظافت دندان و از بین رفتن باکتری های مضر می بایست مسواک زدن ما ۵ دقیقه به طول انجامد .

۳ مسیر های تازه و جدیدی را برای خود انتخاب کنید :

با ما همراه باشید در محتوای بعدی تمرین مورد سوم۳ را کاملا برایتان توضیح میدهم که چگونه مسیر های تازه و جدیدی را برای خودمان انتخاب کنیم و نیز تمرین های دیگری هم برای شما در نظر خواهم گرفت که به نتایج دلخواه خود برسید با ۲۰ واحد تلاش به ۱۰۰ واحد موفقیت برسید .

ادامه دارد ..

منابع :

      –  کتاب غیر ممکن ، ممکن میشود = از ژوزف مورفی

      – کتاب برتری خفیف = از جف اولسون

      – تجربه شخصی بنده از سال ۱۳۹۱ تا با الان

نویسنده : مسعود علایی ( بیوگرافی )

درباره تیم آموزشی,فرهنگی و موفقیت تیک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *